موسوی بازی خاتمی را به هم ریخت

 

محمد علی ابطحی، عضو مجمع روحانیون مبارز که به اتهام نقش آفرینی در اغتشاشات پس از انتخابات در زندان به سر می‌برد در تازه‌ترین به روزرسانی سایت شخصی خود از زندان مطلبی را با عنوان «وبلاگ نویسی از درون زندان» را منتشر کرده است.
ابطحی در این نوشته علت زندانی شدن خود و برخی از همفکرانش را عدم دستگیری سران اصلی اغتشاشات عنوان کرد و گفت:«می‌توانیم بفهمیم که چرا ما را گرفته‌اند. وقتی سران اصلی را نمی‌توانند بگیرند ما را که به زعم آنها می‌توانستیم سران را پشتیبانی کنیم و حرف بزنیم و بعضی‌ها که تشکیلات دارند، تشکیلات را به کار بگیرند، گرفته‌اند تا آشوبی که از توهم تقلب در حال شکل گرفتن بود مهار شود. اما گمان می‌کنم اکثر اینهایی که در زندانند می‌دانند که نه تقلب تعیین‌کننده‌ای صورت گرفته و نه آشوب اجتماعی به نفع مردم ایران بوده و نه کسانی که این آشوب‌ها را آفریدند و تشویق کردند دلشان برای مردم ایران می‌تپیده. این بحرانی است که به اعتقاد من روح زندانیان سیاسی این ماجرا را اذیت می‌کند. امیدوارم تصمیم‌گیران این نکته را درک کنند و این مجموعه را زودتر آزاد کنند تا با آزادی این دیدگاه‌هایشان را در جامعه مطرح کنند. همان مطالبی که من 3 هفته پیش و قبل از دیگران در دادگاه اعلام کردم و در روزهای آینده توضیح بیشتری می‌دهم».
البته ابطحی روز پنجشنبه نیز اجازه یافت وب نوشت خود را به روز کند. رئیس دفتر خاتمی در زمان ریاست جمهوری وی در دومین نوشته وبلاگی خود از درون زندان با تاکید بر اینکه استدلال‌هایی که در دادگاه ارائه کردم باور دارم، نوشت: در جریان محاکمه پریروز هم وقتی در دادگاه حجاریان، رمضانزاده، صفایی فراهانی، شریعتی، کرمی و آقایی، بعد از 3 هفته همان حرف‌ها را زدند بر آن باورم راسخ‌تر شدم که صادقانه باید با شما حرف زد. وی در بخشی از این مطلب آورده است: من 3 هفته پیش در دادگاه درخواست کردم کمی حرف بزنم. در آن جا به عنوان یک تحلیلگر سیاسی و از موضع اصلاحات که بی‌دلیل قربانی جریانی شد که خودش اعلام می‌کرد اصلاحات را قبول ندارد، نقدهایی از سر استدلال به جریانات بعد از انتخابات انجام دادم و آن را واقعاً شجاعت می‌دانستم، شجاعت گفتن آنچه باور دارم. همان شجاعتی که در موقع انتخابات هم بروز دادم و وقتی همه اصلاح‌طلبان به سراغ مهندس موسوی رفتند که بازی برنده انتخابات خاتمی را به هم ریخته بود، من به اردوگاه کروبی پیوستم که اعتراضم را به آمدن بی دلیل آقای موسوی اعلام کنم. آن موقع هم یادتان هست که چه فشاری تحمل کردم ولی کم نیاوردم. من اعترافی نکرده بودم که زیر فشار باشد. هیچ‌وقت هم اعتراف در زندان را قبول نداشتم و بارها علیه این کار مطلب نوشتم. من در دادگاه استدلال‌هایی برای شرایط بعد از انتخابات ارائه کرده بودم که باورم بود. گرچه آن استدلال‌ها با بازی بزرگانی که قرار بود همه ما را بازی دهند منافات داشت. خیلی‌ها راجع به من خیلی حرف‌ها زدند، مثل همان فشارهای دوران انتخابات اما خوشحالم که با همان صداقت همیشگی با شما حرف زدم و آنچه باور داشتم را گفتم. در جریان محاکمه پریروز هم وقتی در دادگاه دیدم سعید حجاریان و رمضانزاده و صفایی فراهانی و سعید شریعتی و کرمی و آقایی که فرصت حرف زدن پیدا کرده بودند، بعد از 3 هفته همان حرف‌ها را زدند، بر آن باورم راسخ‌تر شدم که صادقانه باید با شما حرف زد.

/ 1 نظر / 24 بازدید

سلام .براي اينكه نشون بديم اهل بيت پيامبرعليهم السلام در همه جاي زندگي ما جاي دارند بايد نامشان رو رواج بديم . و چه بهتر كه اين رواج توي محيط سايبر باشه كه جوون پسند هم هست. هشتمين خورشيد عشق تلاش داره يه قدم كوچك برداره.به ما سر بزنيد و به بقيه هم سفارش كنيدمان. http://www.abansun.persianblog.ir/